STEAM veikla 1 b klasėje

Balandžio 1 d. Simno gimnazijos 1 b klasės mokiniams vyko netradicinė pamoka, STEAM veiklos, kurias vedė NVŠ būrelio „Konstravimas su VEX ir programavimas“ vadovė D. Česynienė, o  mokytojai mielai talkino trečios klasės mokiniai, lankantys NVŠ būrelį.  Pamokos pradžioje mokytoja įvardijo STEAM veiklas, kurios bus atliekamos per  pamoką.  Pirmokams buvo pateikta kodavimo užduotis. Su šia užduotimi jie susitvarkė puikiai, nes panašias užduotis mokiniai atlieka per matematikos, pasaulio pažinimo pamokas. Pirmoji sėkmė juos paskatino labiau susikaupti, todėl nekantraudami smalsuoliai laukė antrosios užduoties. Įdėmiai išklausę mokytojos aiškinimo, tuoj pat griebėsi darbo. Mokiniai iš VEX IQ detalių konstravo juostą, po to matavo juostos ilgį. Pirmokams neliko laiko nuobodžiauti, nes vieną įdomią užduotį keitė dar įdomesnė. Jie konstravo keturkampį su taisyklingomis jungtimis, kubą. Prie sukonstruoto kubo pritvirtino jau pagamintą vėjo malūną.
Pamokos pabaigoje mokiniai apžiūrėjo jau sukonstruotus VEX IQ robotus ir mokėsi juos valdyti.
Daug ko išmoko  pirmokėliai šios pamokos metu: koduoti, konstruoti, kurti, dirbti poroje, bendradarbiauti. Puikiai mokytojos paruošta mokymo medžiaga į visumą sujungė inžineriją, matematiką, draugystę, socialinius įgūdžius ir kodavimo pagrindus.
Draugų apsuptyje, padedant mokytojai ir vyresniems mokiniams, kiekvienas pirmokas atrado savo inžinierinės kūrybos gyslelę, kuri atskleidė naujų įgūdžių pasaulį.
Aptardami pamoką padarėme išvadą, kad tokie užsiėmimai ugdo vaikų techninius įgūdžius, programavimo kompetencijas bei suteikia daug džiaugsmo.

1 b klasės mokytoja Laima Jurčiukonienė