Išvyka į Birštoną

Gegužės 24 dieną Alytaus r. Simno gimnazijos „Lyderystės link“ būrelio nariai vyko į edukacinę ekskursiją Birštone, kurią organizavo pagal Kultūros paso programą „Edukacija elektromobiliu – Kunigaikščių medžioklės dvaro takais“. Atvykę į Birštoną, lydimi kelionės vadovės-gidės, iškeliavome vieninteliais Pabaltijyje ekologiškaisiais elektromobiliais. Važiuodami Birštono kurorto takais, aplankėme Žvėrinčiaus mišką, Vytauto piliakalnį, Škėvonių kalnagūbrį. Gidė papasakojo, kad nuo 1413 metų šiais takais praėjo visi garsiausi LDK karaliai, didieji kunigaikščiai bei jų damos. Važiuodami naudojome audiogidą ir „dalyvavome“ Karališkojo medžioklės ir poilsio dvaro istorijos pamokoje. Sužinojome, kad medžioklės dvaro pramogos Viduramžiais Europoje buvo organizuojamos ekonominiais sumetimais, kad jose dalyvavo Karalius Jogaila ir Didysis kunigaikštis Vytautas, kad ištisus mėnesius trunkančiose medžioklėse buvo aptariamos ir politinės aktualijos; kaip XV-XVI a. buvo saugoma, prižiūrima ir paveldima didžioji Birštono giria. Sustoję prie svarbiausių istorinių poilsio objektų, moksleiviai dalyvavo praktinėse užduotyse: pasitikrino ištvermę medžioklės vietose Žvėrinčiaus miške, kvėpavo mineralais prisotintu oru mineralinio vandens galerijoje, atsigaivino ragaudami mineralinį vandenį biuvetėje. Norėdami pasijusti kaip paukščiai skrydyje ir pamatyti kraštovaizdžio įvairovę, įlipome į Birštono apžvalgos bokštą, aukščiausią Lietuvoje: jo apžvalgos aikštelė – 45 m. aukštyje, o viso bokšto aukštis – 55 m. Norėdami atgauti jėgas ir pusiausvyrą, išbandėme Sebastiano Kneipo terapiją Birštono miesto sode. 

Pasibaigus edukacinei išvykos daliai, skanavome ledų. Namo grįžome ne tik aktyviai pailsėję, bet ir praturtinę istorijos, gamtos žinias, įgiję bendravimo ir lyderystės įgūdžių.

Mokinių taryba