IA klasės ekskursija į Anykščius

Simno gimnazijos IA klasės gimnazistai, lydimi auklėtojos, kartu su Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus gimnazijos bendraklasiais aplankė vieną gražiausių Aukštaitijos miestų – Anykščius. Mokinių viešnagė prasidėjo Anykščių amatų centre, kur jų laukė kultūros paso edukacija ,,Mėlynojo angelo paslaptis“. Edukacijos veiklų metu gimnazistai susipažino su vienu iš pirmųjų fotografinio vaizdo gavimo būdų – cianotipija, dar kitaip vadinamu saulės atspaudu, mėlynuoju atspaudu, patys pasigamino paveikslėlį.  Čia pat buvo galimybė ir apžiūrėti Angelų muziejaus – Sakralinio meno centro ekspozicijas. Baigę kūrybinius darbus keliauninkai pasivaikščiojo po Antano Baranausko ir Antano Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus sodelį, kopė į „Laimės žiburį“, kur Liudiškių kalvos viršūnėje palaidotas mokiniams jau gerai žinomas rašytojas Jonas Biliūnas. Vėliau mokiniai vaikštinėjo Lajų taku bei  A. Baranausko apdainuotu Anykščių šileliu, apsilankė  Vorutoje, kur kopė į Šeimyniškėlių piliakalnį, apžiūrėjo Šeimyniškėlių piliakalnio istorinį kompleksą.

Lina Rančelienė

Lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja