Tarptautinis projektas ,,Plastic Pirates – Go Europe!“

Direktorės Jolantos Gudelienės iniciatyva Simno gimnazijos IIIA klasės mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Irenos Tarasevičienės, balandžio-gegužės mėn. dalyvavo europiniame piliečių mokslo projekte ,,Plastic Pirates – Go Europe!“, kurio tikslas – stiprinti mokslinį bendradarbiavimą Europoje, skatinti piliečių įsitraukimą į mokslinę veiklą, ugdyti aplinkosauginį sąmoningumą bei mažinti neigiamą poveikįvaplinkai. Mokiniai, pasiskirstę komandomis, atliko kruopštų Spernios upės užterštumo lygį nustatantį darbą. Tyrimo metu jie matavo upės plotį, skaičiavo tėkmės greitį, stebėjo upe plaukiančias šiukšles. Į upę panardino specialų tinklą, į kurį galėjo patekti mikroplastiko dalelių. Direktorė Jolanta Gudelienė padėkojo projekto dalyviams ir mokytojai už prasmingą indėlį gerinant ekologinę būklę, bei dalyvavimą moksliniuose tyrimuose.
Projekto grupės vadovė I. Tarasevičienė