Pažintis su savo kraštu

Rugsėjo 23 dieną Simno gimnazijos jaunieji šauliai ir pilietiški gimnazistai rinkosi į žygį dviračiais

aplink Dusios ežerą, skirtam 28-osioms šaulių sąjungos atkūrimo metinėms paminėti. V. Putvinskio įsakas šauliams: „Švieskis ir šviesk“ skatina mus domėtis savo kraštu, jo istorija. Žygio dalyviai aplankė: Prelomciškės piliakalnį, Kryžių Švenčiausios Mergelės Marijos Rožinio Karalienės koplyčią, Metelių regioninį parką, apžvalgos bokštą – ir sustojo prie Metelių bažnyčios atminimo lentos, skirtos 1919-1920 metų Nepriklausomybės kovų Metelių valsčiaus savanoriams atminti. Mokiniai susipažino su kiekvienu aplankytu objektu, o žygio pabaigoje Metelių regioninio parko poilsiavietėje kepėme dešreles, bendravome, grožėjomės rudenėjančia gamta. Pasirodo, kad daug dalyvių šiuose objektuose lankėsi pirmą kartą!

 Manau, kad būtent tokie žygiai ir formuoja jaunosios kartos pilietiškumą, patriotiškumą, pagarbą Tėvynei, savo krašto praeičiai, tautinėms tradicijoms.

 

Gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė                           Danutė Gudaitienė