Rajoninio piešinių konkurso „Dzūkų tautinė juosta – Lietuvai“ rezultatai

Juostos dzūkų gyvenime buvo labai svarbios, tačiau nė viename regione jos nebuvo tokios įvairios kaip Dzūkijoje. Juostas ne tik dovanojo svečiams, bet ir vaikams vystyti naudojo! Vyrai ryšėjo daugiausia vytines, moterys – rinktines juostas, kurių dugnas dažniausiai buvo baltos spalvos iš medvilninių ar lininių siūlų, o austi raštai – iš spalvotų vilnonių siūlų. Vyravo balta, žalia, raudona, violetinė spalva.

Vasario mėn. 15 d. Simno gimnazijos bibliotekoje vyko Rajoninio piešinių konkurso „Dzūkų tautinė juosta – Lietuvai“, kurį organizavo dailės mokytoja Jurgita Lenkauskienė ir technologijų mokytoja Loreta Matulevičienė, baigiamoji dalis. Konkurso tikslas – ugdyti etninės kultūros suvokimą, išsiaiškinti juostų ornamentų simbolius, kompozicijas, spalvinius derinius. Konkursui juostų raštų piešinius pateikė Pivašiūnų gimnazijos, Simno žemės ūkio mokyklos bei Simno gimnazijos mokiniai – sulaukėme 30 darbų, kurie šiuo metu puikuojasi parodoje. Išrinkti nugalėtojus tikrai buvo nelengva, todėl dalyvius suskirstėme į tris grupes: pradinių, 5–8 klasių ir gimnazinių klasių.

Pradinių klasių grupėje I vietą laimėjo Simno gimnazijos antrokė Meda Marcinkevičiūtė, II vietą – ketvirtokė Dinara Dabravolskaitė iš Pivašiūnų gimnazijos, III vietą – Simno gimnazijos pirmokė Rugilė Gaušytė.

5-8 klasių grupėje prizines vietas laimėjo Simno gimnazijos mokiniai: pirmąją vietą – šeštokė Rugilė Rutkauskaitė, II vietą – aštuntokė Ugnė Semenaitė, III vietą – septintokas Audrius Deščeras.

Vyriausiųjų grupėje I ir II vietas laimėjo Simno žemės ūkio mokyklos vienuoliktokai: Samanta Norkūnaitė ir Mantas Giniūnas.

Sugužėję į biblioteką mokiniai klausėsi ketvirtokės Kotrynos Klimavičiūtės (mokyt. Margarita Ivanauskienė) kanklėmis atliekamų kūrinių, noriai dalinosi įspūdžiais, džiaugėsi padėkos raštais, už kurių maketavimą dėkojame gimnazistei Ievai Valutkevičiūtei, vaišinosi arbata ir saldumynais… Bibliotekininkė Lina Daniulevičienė perskaitė vaikams simniškio profesoriaus Arvydo Šeškevičiaus laišką „Kas aš be Tavęs, Lietuva?“, kuris nepaliko nė vieno abejingo.

Dėkojame visiems mokiniams, dalyvavusiems konkurse, ir jų mokytojams – už patarimus.

Vyresn. bibliotekininkė Lina Daniulevičienė