Pirmosios pagalbos mokymai

Spalio 24 dieną Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 103 kuopos seržantas Eugenijus Tumasonis bei eiliniai Ignotas Kalinauskas ir Dovydas Vabuolas mokė Simno gimnazijos jaunuosius šaulius, kaip suteikti pirmąją pagalbą. Kariai paaiškino, kad daug sužeistųjų miršta ne dėl mirtinos žaizdos, o todėl, kad nesulaukia tinkamos pirmosios pagalbos, ir pabrėžė, kad labai svarbu mokėti ją suteikti! Kiekvienas karys privalo turėti individualią vaistinėlę, kurioje pagrindinė priemonė – turniketas, skirtas kraujavimui stabdyti (gali būti guminis diržas, timpa). Įtvirtindami žinias, jaunieji šauliai atliko praktines užduotis: mokėsi stabdyti kraujavimą panaudodami skareles, imobilizuoti „lūžusias“ galūnes, tvarstymas „sužeistas“ galvas, rankas, gabeno „sužeistąjį“, įtvirtino dirbtinio kvėpavimo ir išorinio širdies masažo atlikimo įgūdžius.

        Danutė Gudaitienė

 gimnazijos jaunųjų šaulių būrelio vadovė