Kelionė Dzūkų jūra

Simno gimnazijos klasių vadovai ir mokytojai birželio 20 dieną organizavo tradicinę mokslo metų pabaigos kelionę – plaukė Dzūkų jūra vadinamu Dusios ežeru. Prie katamarano „Ledokas“ vairo stojo kapitonas Ramūnas Krugelis ir išplaukėme į gana stipraus vėjo genamas ežero bangas. Prieš akis atsivėrė banguojanti vandenų platybę, todėl visi vieningai nusprendėme, kad ne veltui poilsiautojai ežerą pavadino jūra: Dusia – trečias pagal dydį ežeras Lietuvoje. Vėjas gairino veidus, į laivo šonus plakėsi bangos, bet „jūros liga“ nė vienas nesusirgome, tik grožėjomės vandens purslais, prieš akis atsiveriančia kranto linija ir pavėjui skriejančiais banglentininkais. Perplaukę į kitą krantą, aplankėme Kryžių koplyčią, atsigėrėme šalto ir gaivaus vandens iš šaltinio, laivo kapitonas priminė šios vietovės atsiradimo istoriją. Pasivaikščioję po Roko atlaidais garsėjančias koplyčios apylinkes, grįžome į laivą ir pasukome atgal – į Metelių regioninio parko prieplauką. Nė nepajutome, kad „prabėgo“ pusantros valandos, o  galvose ir  akyse „prašviesėjo“ – juk jau mokslo metai baigiasi!