Ekskursija į Anykščius

Gegužės 22 dieną Simno gimnazijos 5a ir 7a klasių mokiniai svečiavosi vaizdingame Anykščių krašte.

Pirmiausia aplankėme vyskupo ir rašytojo A. Baranausko klėtelę bei rašytojo A. Žukausko-Vienuolio muziejų, kur mokiniai susidomėję klausėsi gido pasakojimo apie šias šviesias asmenybes, patiko ir video projekcija apie A. Baranausko gyvenimą ir kūrybą, smalsu buvo pasidairyti po klėtelės vidų bei rašytojo A. Žukausko namus, dvelkiančius tų laikų dvasia ir ramybe. Parodų salėje buvome nustebinti paveikslų atlikimo technikos: pasirodo, „tapyti“ galima ir akmeniu. Nepaprastą įspūdį paliko Lajų takas, nes lipdami laipteliais mokiniai galėjo susipažinti su vabzdžių „viešbučiu“, įvairių inkilų pavyzdžiais. Patys ištvermingiausi ir drąsiausi grožėjosi Anykščių panorama nuo apžvalgos bokšto viršaus. Daugiausia vaikiško juoko „sulaukė“ labirintų parkas: mokiniai ne tik išbandė orientavimosi įgūdžius mėgindami išeiti iš labirinto, bet ir puikiai praleido laiką žaisdami įvairius žaidimus. Architektūros šedevras – apverstas namas – taip pat nepaliko abejingų: atsidūrėme tarsi stebuklingame Alisos pasaulyje „viskas aukštyn kojomis“, o nesvarumo jausmas – lyg kosmose.

Grįždami džiaugėmės puikiai praleista diena, nes ne tik plačiau pažinome savo kraštą, jo istoriją, kultūrą, bet ir patyrėme gerų įspūdžių.

 

 

5a kl. auklėtoja Inga Stankevičienė