Geros savijautos programa ,,Laiminga vaikystė“

Gruodžio 2 d. Simno gimnazijos 3a klasės mokiniai dalyvavo Geros savijautos programoje ,,Laiminga vaikystė“, kurios metu mokėsi išgirsti įvairius žmogų supančius garsus: gamtos, paukščių, gyvūnų. Mokėsi juos susieti su savo emocijomis, atpažinti, kurie garsai kelia džiaugsmą, o kurie – baimę, liūdesį, pyktį. Trečiokai ne tik „piešė“ jausmus, darė iš jų koliažą ,,Aš esu Žmogus ir kokį garsą skleidžiu“, bet ir komentavo savo piešinius. Mokiniai tyrinėjo ir aptarė supančius vaizdus ir jų skleidžiamus garsus: gamtos, gyvūnijos, miestų, fabrikų, juos siejo su savo emocijomis, statė iš lego kaladėlių įvairius gamtos, miesto objektus, sudarė objektą ,,Aš – Žmogus, todėl galiu sukurti ir pastatyti kitų gerovei…“. Pažiūrėję filmuką apie vežimėlyje sėdintį berniuką, kuriam padeda mergaitė, o kiti vaikai atstumia, pasiskirstė į komandas ir įsikūnijo trijuose „vaidmenyse“: neįgalaus, padedančio ir mylinčio, atstumiančio kitus, ir po kiekvieno „vaidmens“ piešė emocijas. Dar vėliau mokėsi vienas kitam pasakyti gražius, malonius žodžius. Vaikai galėjo rinktis – vieni galėjo siųsti sms žinutę brangiems žmonėms, kiti darė darbelį, kuriame mokėsi užrašyti gražius žodžius. Pabaigoje žaidė žaidimą ,,Siunčiu šiltą šiltą spindulėlį“. Kiekvienas vaikas išgirdo tiek gerų žodžių apie save, kiek klasėje buvo mokinių.

Mokytoja D. Ardzevičienė