Knygnešio savaitė gimnazijoje

Knyga neša žinią…

 

Žinia neša meilę Tėvynei…

Meilė Tėvynei neša Laisvę…

(Iš filmo „Knygnešys“)

 Visą savaitę gimnazijos 5-Ig klasių mokiniai bibliotekoje galėjo pažiūrėti režisieriaus Jono Trumano vaidybinį filmą „Knygnešys“. Po 1863-ųjų metų sukilimo lietuviškas raštas buvo uždraustas, tačiau represijos susilaukė netikėto atsako – visoje Lietuvoje išplito slaptos lietuviškos mokyklos, o lyg iš niekur atsiradę Knygnešiai pradėjo platinti lietuvišką raštą. Nors didelė dalis visuomenės – dar abejinga lietuvybei, Knygnešių gretos augo…

Spalvingas XIXa. Lietuvos kaimo gyvenimas, humoras, nuotykiai, pavojai ir sunkūs pasirinkimai – tik menka dalelė to, su kuo susiduria tuometiniai knygų platintojai…

Peržiūrėję filmą vaikai prisiminė, ką žino apie garsius Lietuvos ir Simno krašto Knygnešius, aptarė, kaip suprato jo įvykius ir Knygnešio paveikslą. Veikė „Senų knygų ir laikraščių paroda“: mokiniai galėjo pavartyti, paskaityti, netgi „pauostyti“ nuo laiko pageltusius eksponatus. Didelį susidomėjimą sukėlė laikraščiuose (kaip ir šiomis dienomis) išspausdintos reklamos.

Bibliotekininkė Lina Daniulevičienė