Priešmokyklinukų išvyka į Alytaus miesto teatrą

Simno gimnazijos priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai ,,Žiniukai“ gegužės 25 dieną vyko į Alytaus miesto teatrą, kur stebėjo spektaklį – pasaką ,,Kamanė ir jos vaikučiai“. Vaikas su pasakų pasauliu susipažįsta vos pradėjęs kalbėti, todėl jos turi įtakos visapusiškam vaiko ugdymui. Pirma, lavina vaizduotę, smalsumą, plėtoja intelektą. Antra, ugdo kalbą, plečiasi žodynas, užsimezga dialogo pagrindai. Trečia, padeda suprasti save ir kitus, pajusti ne tik savo, bet ir kitų norus bei emocijas. Šiuolaikinis gyvenimo tempas, technikos pasiekimai pateikia vaikams vis naujesnių ir labiau viliojančių pramogų – kiną, televiziją, internetą. Aišku, žiūrėti filmukus daug įdomiau, nes matai judančius paveiksliukus. Kita vertus, filmukai nelavina vaizduotės, nes visas veiksmas pateiktas ekrane. Vaikai susidomėję stebėjo pasaką, o paskui patys ją vaidino. Smagu buvo stebėti, kaip mažieji aktoriai, vaidindami ir spontaniškai improvizuodami, įgijo vaidybinės patirties bei pasitikėjimo savimi. Inscenizacijos suteikė vaikams kūrybinio džiaugsmo, o stebėjimas, kaip vaidina draugai, dovanojo puikias emocijas. Džiugu, kad priešmokyklinės grupės ugdytiniai ne tik puikiai atliko užduotis, bet ir žinojo daugiau pasakų, pasirodė sumanūs ir kūrybingi!

Po spektaklio aplankėme paminklą „Laisvės angelas“. Ugdytiniai sužinojo, kad jis – tai pagarbos ir atminimo ženklas žuvusiems už Lietuvos nepriklausomybę. Pakeliui aplankėme Alytaus miesto sodą. Ugdytiniai apsidžiaugė tuo, kad Alytus yra vienas tų miestų Lietuvoje, kuris gali pasigirti pačiame centre esančiu išpuoselėtu, rožėmis kvepiančiu sodu, kuriame gyvena pūstauodegės voveraitės.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Danutė Petrikienė